Nu har jag krupit tillbaka i soffan och det har varit en sådan dag där jag faktiskt inte har lämnat huset utan bara gått runt i pyjamas och myst runder hemma. Så skönt och välbehövligt. Har faktiskt haft ont i magen och mått illa ett tag nu och jag misstänker magkatarr. Haft det innan och känner igen symtomen, så jag känner inte mig i form precis. Men jaja det är bara att härda ut det…
Fasiken vet ni, jag är klar med julklapparna. Helt galet och första gången på många år. Det är så himla skönt och det innebär inga stressiga dagar att springa i butiker utan man kan lägga den energin på annat.
Igår så var det dags för den årliga luciafirandet på förskolan, så duktiga de är allesamman och Eden & Adele sjöng för glatta livet – underbart. Senare på kvällen så kom syrran Åse med familj hit på mat – M gjorde sina goa smörrebrö, nomnom. Gillar ni det?
Satt och funderade lite hur 2020 ska bli för bloggen linsalusen. Om ni vill att jag ska fortsätta som nu, eller vill ni ha mer inlägg om kläder och inredning, tips, inredning? Kom gärna med förslag och ideér – så himla kul att höra hur ni tänker 🙂

Knyten med ädelost,grönkål,päron och valnötter.
14 Comments
Kristina Udenius
2019-12-14 at 23:20Jag älskar din blogg precis som den är nu. Tycker det är en härlig blandning som ger mig inspiration. Men kommer fortsätta LÄsa DEN oavsett om Du Tar bort ngt eller LÄgger till.
Kram från Kristina ❤
Linsalusen
2019-12-15 at 09:33Goa Kristina, tack❤️❤️❤️ Önskar dig en fortsatt fin 3:e advent. Kramar
Pernilla
2019-12-15 at 08:07ÄlskaR din blogg,det är blandningen av familj/vardag/Recept som är så bra?Och att du lägger in lite recept med Vv Är toppen!kRam från Pernilla
Pernilla
2019-12-15 at 08:10Oj vad svårt det var att kommenTera(den väljer huller om bUller stora\små bokstäver,ser det på inLägget ovanför oxå) sKUmt??
Mamma M
2019-12-26 at 07:13Tycker bloggen är bra som den är,lagom blandning av allt.
Linsalusen
2019-12-15 at 09:29Hej Pernilla. Tack snälla, kul att du kommentera? (ngn bugg kanske ang bokstäverna) Kramar
Laila Johansson
2019-12-15 at 09:15Hej hopp, den är kanon som den är 🙂 men smink/klädertips kan man aldrig få för mycket av.
Dina recept är kanon med sp
Du är grym fortsätt så, hoppas magontet försvinner snabbt som tuSan.
ÖnsKar en fin 3.e advent
Kram Laila
Linsalusen
2019-12-15 at 09:27Hej. Tack för din kommentar och fina fina ord. Ja smink och kläder kan ju aldrig man få för mycket av. ;). Ha en fin söndag. Kramar
Helena
2019-12-15 at 19:00Skulle älska mera mode, smink och styling tips. Du är alltid så himla snygg och fräsch! Tycket mycket om blandningen också!
Linsalusen
2019-12-16 at 10:48Men tack så mycket Helena <3
Anna
2019-12-17 at 15:46jag gillar också din blogg som den är, får mycket idéer om maträtter och din snygga stil hjälper mig med kläder 🙂
Underbar blogg med vardag, glam och resor <3
Linsalusen
2019-12-19 at 15:36Anna så himla kul att höra :-). Tack!
Sophie
2019-12-19 at 23:35Fortsätt precis i samma stil! Läser både din Och din systers blogg sedan lääänge. God jul!
Linsalusen
2019-12-22 at 14:04Tack <3 Önskar dig detsamma. Kram